2023 HYUNDAI LATITUDE

2023 HYUNDAI LATITUDE
$32,500 (USD)
or
Call 888-807-5134
Description
ALL ALUMINUM! CLEAN FLEET MAINTAINED 2023 HYUNDAI LATTITUDE 48'X102" FLATBED TRAILERS, SOUTHERN TRAILERS, NO RUST, VIRGIN 295/75.22.5 RUBBER, 24 SLDING WINCHES, SPREAD AXLES, 68,000 GVWR, JOST LANDING GEAR, HENDRICKSON SUSPENSION, GOOD BRAKES, READY TO WORK! STACK PICTURED INCLUDES STOCK NUMBERS 7191,7188,7198, WILL SELL STACK OR SEPERATE INDIVIDUALLY
Specifications
| Manufacturer | HYUNDAI |
| Model | LATITUDE |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | 7198 |
| Vin | 3H3F482K9PJ468641 |
| State dot | Yes |
| Length | 48 ft |
| Width | 102 in |
| Deck height | 57 in |
| Weight | 11,000 lb |
| Payload capacity | 28.5 ton |
| Composition | Aluminum |
| Type of neck | Fixed |
| Winches | Yes |
| Number of winches | 24 |
| Winch type | Sliding |
| Suspension | Hendrickson |
| Floor type | Aluminum Floor |
| Tires | 297/75/22.5 |
| Wheels | All Aluminum |
| Number of rear axles | Tandem |
| Axle type | Spread |
| Gross vehicle weight | 68,000 lb |
| Mud flaps | Yes |




































