2023 HYUNDAI LATITUDE

2023 HYUNDAI LATITUDE
$32,500 (USD)
or
Call 888-807-5134
Description
ALL ALUMINUM! CLEAN FLEET MAINTAINED 2023 HYUNDAI LATTITUDE 48'X102" FLATBED TRAILERS, SOUTHERN TRAILERS, NO RUST, VIRGIN 295/75.22.5 RUBBER, 24 SLDING WINCHES, SPREAD AXLES, 68,000 GVWR, JOST LANDING GEAR, HENDRICKSON SUSPENSION, GOOD BRAKES, READY TO WORK! STACK PICTURED INCLUDES STOCK NUMBERS 7187, 7193, 7195, WILL SELL STACK OR SEPERATE INDIVIDUALLY
Specifications
| Manufacturer | HYUNDAI |
| Model | LATITUDE |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | 7195 |
| Vin | 3H3F482K9PJ468607 |
| State dot | Yes |
| Length | 48 ft |
| Width | 102 in |
| Deck height | 57 in |
| Weight | 11,000 lb |
| Payload capacity | 28.5 ton |
| Composition | Aluminum |
| Type of neck | Fixed |
| Winches | Yes |
| Number of winches | 24 |
| Winch type | Sliding |
| Suspension | Hendrickson |
| Floor type | Aluminum Floor |
| Tires | 297/75/22.5 |
| Wheels | All Aluminum |
| Number of rear axles | Tandem |
| Axle type | Spread |
| Gross vehicle weight | 68,000 lb |
| Mud flaps | Yes |
























